نتایج جستجو برای عبارت :

فایل پاورپوینت تحلیل مقبره کمال الملک

پاورپوینت تحلیل مقبره کمال الملک
دسته : معماری
تعداد صفحات : 17 صفحه فرمت فایل اصلی : ppt حجم : 1915 کیلوبایت
 دید کلی : 
در این فایل مقبره کمال الملک اثر سیحون مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای 17 اسلاید می باشد. این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.
 توضیحات کامل : 

کلمات کلیدی : تحلیل مقبره کمال الملک بررسی معماری مقبره کمال الملک نمونه موردی مقبره تحلیل مقبره بررسی معماری مقبره مقبره
برای آشنایی با شیوه هاو سبکهای نقاشان فرنگی به اروپا سفر کرد  زمانی که در پاریس بودفقر دامانش را گرفت و حتی برای سیر کردنشکمش هم پولی نداشت یک روز وارد رستورانی شد و سفارش غذا داددر آنجا رسم بود که افراد متشخص پس از صرف غذا پولغذا را روی میز میگذاشتند و میرفتند،معمولا هم مبلغی بیشتر، چرا کهاین مبلغ اضافی بعنوان انعام به گارسون میرسید اما کمال الملک پولی در بساط نداشتبنابراین پس از صرف غذا از فرصت استفاده کرد از داخل خورجینی که وسایل نقاشی
داستان سه یار دبستانی (البته برخی در صحت آن تردید کردند)
می گویند خواجه نظام الملک توسی ، عمر خیام و حسن صباح باهم در یک مکتب تحصیل میکردند . 
آنها باهم قرار گذاشتند که هرکدام به جایی رسید آن دوی دیگر را فراموش نکند . 
بنابراین وقتی  نظام الملک وزیر سرآمد در دوره سلجوقی شد ، عمر خیام که از او باغی برای پژوهش در نیشابور خواست 
به او داد . 
اما حسن صباح از نظام الملک مقامی سیاسی خواست ، ولی نظام الملک خودش به استعداد صباح حسادت می ورزید .
بنابراین
Shirazart.blog.ir 
۵- فیلمی از کیومرث پور احمد با بازی داوود رشیدی؟
      ۱- سر نخ         ۲- قصه های مجید       ۳- تاتوره          ۴- خواهران غریب 
****** جواب : گزینه ی ۳
۶- فیلمی از زنده یاد علی حاتمی که به زندگی و آثار برجسته ی ایرانی می پردازد ؟ 
       ۱- سوته دلان  ۲- کمال الملک    ۳- دلشدگان   ۴- جعفر خان از فرنگ برگشته 
******** جواب : گزینه ی ۲
تقویم شیعه
هشتم شوال
مرگ عبد الملک بن مروان
در سال ۸۶ هجری قمری عبد الملک بن مروان سفاک بخیل، در دمشق به هلاکت رسید، و بعضی ۱۵ شوال را ذکر کرده‌اند. این در حالی بود که ۲۱ سال و ۶ ماه خلافت را غصب کرده بود. او پیش از سلطنت پیوسته ملازمت مسجد را داشت و تلاوت قرآن می‌نمود و او را حمامة المسجد (کبوتر مسجد) میگفتند! وقتی خبر سلطنت به او رسید قرآن را بر هم نهاد و گفت: اسلام علیک هذا فراق بینی و بینک: «خداحافظ، این آغاز جدایی بین من و توست»!!
بیماری او که
                                  لا اله الا الله سبحان الملک النصیر
اللهم صل علی الملک جبرائیل . اللهم صل علی الملک عزرائیل . اللهم صل علی الملکات منکرو نکیر .
اللهم صل علی محمدو آل محمد و احضر هم لی وقت الحساب و اجعل قبری روضة من ریاض الجنة و لا
تجعله حفرة من حفر النیران . السلام علی مبشر و بشیر السلام علی منکر و نکیر السلام علی عزرائیل
و جبرائیل . السلام علی سید المرسلین و اله الطیبین الطاهرین . السلام علی امیر المومنین . اللهم
هاتین الرکع

‌پیج اینستاگرام بی بی سی ترول (BBC Travel) عکسی از مسجد نصیر الملک شیراز منتشر کرده است و در آن از نهایت ظرافت و هنر این مسجد صورتی گفته است. این مسجد که یکی از زیباترین مساجد دنیا و از شاهکارهای معماری شیعی لقب گرفته است، از مساجد قدیمی شیراز است. این مسجد در محله گود عربان که در قدیم به محله اسحق بیگ معروف بوده واقع در جنوب خیابان لطفعلی‌خان زند و در نزدیکی حرم حضرت شاهچراغ علیه السلام و در کوچه‌ی نصیر الملک قرار دارد. میرزا حسن علی خان ملقب ب
پیر پالان‌دوز  آرامگاه شیخ محمدعارف عباسی معروف به پیر پالان‌دوز در شمال شرقی حرم مطهر واقع شده است. پیر پالان‌دوز از عارفان و پیران سلسله ذهبیه بود.
شیخ طبرسی  آرامگاه فضل بن حسن طبرسی مشهور به شیخ طبرسی در قسمت شمالی حرم مطهر قرار دارد. بد نیست بدانید که لقب شیخ طبرسی امین‌الاسلام است.
شیخ بهایی  مقبره شیخ بهاءالدین عاملی معروف به شیخ بهایی در ضلع شمالی صحن امام خمینی (ره) واقع شده و مساحت بنای رواق آن حدود ۱۰۲ مترمربع است.
شیخ حرعاملی  
خدمات تور شیراز
بلیط رفت و برگشت (اتوبوس VIP، قطار یا هواپیما)
ترانسفر استقبال و بدرقه به هتل (ترمینال یا فرودگاه)
گشت کامل :
تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب، باغ ارم، نارنجستان قوام، منزل زینت الملک، آرامگاه حافظ، آرامگاه سعدی
گشت های اضافی: (با لیدر محلی هماهنگ شود)
پاسارگاد ، ارگ کریم خانی، مسجد نصیر الملک، بازار وکیل، حمام وکیل، شاهچراغ، باغ دلگشا، باغ عفیف آباد، بند امیر، دروازه قرآن، باغ نظر ، باغ جهان نما
پرداخت کلیه ورودیه ها مطابق برنام
چگونه کمال طلبی خود را کاهش دهیم
۱۸۰ دقیقه درس دقیق با مثال و توضیحدراین درس می آموزید دقیقا به چه میزان کمال طلبی منفی داریدعلت کمال طلبی خد را متوجه میشویدو با آخرین تکنیکهای برگرفته از ۴ شیوه مشهور درمانی دنیای روانشناسی به تغییر خواهید پرداختهدف این درس حذف کمال طلبی نیست، تبدیل کمال طلبی منفی به مثبت( پردستاوردی) است

این درس چه خواهم آموخت ؟
چرا به کمال طلبی منفی دچار میشویم؟چرا اکثر انسان ها نمی توانند از کمال طلبی منفی رها شوند؟سم
۱۸۰ دقیقه درس دقیق با مثال و توضیحدراین درس می آموزید دقیقا به چه میزان کمال طلبی منفی داریدعلت کمال طلبی خد را متوجه میشویدو با آخرین تکنیکهای برگرفته از ۴ شیوه مشهور درمانی دنیای روانشناسی به تغییر خواهید پرداختهدف این درس حذف کمال طلبی نیست، تبدیل کمال طلبی منفی به مثبت( پردستاوردی) است

این درس چه خواهم آموخت ؟
چرا به کمال طلبی منفی دچار میشویم؟چرا اکثر انسان ها نمی توانند از کمال طلبی منفی رها شوند؟سم
خانه زینت الملک شیراز
شیراز شهر شعر و ادب است.همچنین عطر بهار نارنج آن در ذهن همگان باقی می‌ماند.این شهر زیبا مملوئ از جاذبه های تاریخی و طبیعی است.جاذبه‌هایی که این شهر را به یکی از پر گردشگرترین شهرهای ایران تبدیل کرده اند.در میان جاذبه‌های این شهر بناهای تاریخی جایگاه مهمی دارند.بناهایی که تماشای معماری آن ها یکی از شیرین‌ترین بخش سفرتان به شیراز است.یکی از این جاذبه‌های این شهر، خانه‌های آن است.یکی از خانه‌هایی که قدمت آن به دوره قا
اگر اشتباه نکنم کلاس پنجم یا ششم ابتدایی بودم که متوجه شدم دچار کمال طلبی ام. هرچند که چندان شدید نبود. اما حالا تقریبا یک سالی میشود که آن کمال طلبی خفیف جایش را داده به کمال طلبی منفی و آن اعتقاد نسبتا مزخرف یا همه یا هیچ.
و قطعا که به دنبال هر کمال طلبی منفی یک اهمال کاری مزخرف تر وجود دارد :\
چه داستان هایی که به خاطر همین کمال طلبی ننوشتم و چه درس هایی که گذاشتم نخوانده بمانند :|
خلاصه ی مطلب آنکه این روز ها نسبت به وبلاگم هم همین حس را پیدا ک
تقویم شیعه
ششم ربیع الثانی
مرگ هشام بن عبد الملک
روز چهارشنبه ششم ربیع الثانی سال ۱۲۵ هجری قمری در رصافه هشام بن عبد الملک از دنیا رفت و به جهنم واصل شد.
او مردی احول و غلیظ و بدخو و بخیل بوده و حریص بود بر جمع مال، دستور کشتن زید بن علی بن الحسین علیهم السلام را صادر کرد و امام باقر و حضرت صادق علیهما السلام را به شام احضار کرد و جسارت‌های فراوانی به آن حضرات نمود و آخر الامر امام باقر علیه السلام را به شهادت رساند. ۱۹ سال و ۹ ماه و ۱۰ روز خلافت

این درس چه خواهم آموخت ؟
زبان :انگلیسی { زیرنویس فارسی } کیفیت :WEB-DL

نام فارسی فیلم :مقبره حجم :متفاوت با هر کیفیت

مدت زمان :78 دقیقه محصول :انگلستان

کارگردان :Dan Brownlie نویسنده :Michael William Smith

امتیاز IMDB :2.9 رده سنی :R

ستارگان :Jessica Cameron,Jess Impiazzi,James Kermack
دانلود
https://www.didestan.com/video/z81XlA3V
حالا دارم فکر می کنم چقدر خوبه که تغییر می کنم. چقدر خوبه که بنویسم و این سیر تغییر رو ببینم. قبلا فکر می کردم باید کامل و بی نقص بنویسم. ایرادی در من نباشه حرفم درست و همه جانبه باشه. یک کمال گرایی بازدارنده. اما حالا دارم به مفهوم بهتری از کمال گرایی میرسم. من کمال و خوب رو می خوام نه به این معنی که من کاملم. کمال رو ندارم که می خوامش. به سمت اون میرم. پس باید تغییر کنم. رشد کنم.از جایی به جایی دیگر برم. پیش روی کنم. 
 سکون می تونه دو معنی داشته باشه

این درس چه خواهم آموخت ؟
                                      لا اله الا الله سبحان الملک الملک
بسم الله الرحمن الرحیم
ربنا انک تعلم ما تخفی و ما یعلن و ما یخفی علی الله من شی وفی الارض و لا فی السماء رب اجعلنی
مقیم الصلواة و من ذریتی ربنا و تقبل دعاء انما امره اذا اراد شیئا ان یقول له کن فیکون
شانزده سال by منیژه آرمین
My rating: 3 of 5 stars
شخصیت های این رمان اگرچه شخصیت های دو رمان قبلی آرمین یعنی "شب و قلندر" و شباویز هستند اما برای ارتباط برقرار کردن با این اثر نیازی نیست الزاما آن دو رمان را خوانده باشید.خب نویسنده در پرداخت شخصیت هایی که از رمان های قبلی آورده کمی مسامحه کرده اما چیز زیادی را از دست نخواهید داد "احمدشاه گریه می کرد و از آغوش مادر جدا نمی شد. محمدحسن میرزا تقریبا فراموش شده بود و این فراموش شدگی را همواره به یاد داشت. وداع

این درس چه خواهم آموخت ؟
باتوجه
به اینکه شعر و ادب از دیرباز دربین ایرانیان جایگاه ویژه ای داشت همین امر سبب
گردید تاشاعرانی بنام همچون حکیم ابوالقاسم فردوسی سراینده شاهنامه حماسه ملی
ایران از این سرزمین سربرآورند و نام و اثرشان تا ابد نه تنها در ایران بلکه در
تمام دنیا شهره آفاق گردد.آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی در شهر توس و 20کیلومتری
شمال شهر مشهد قرار دارد. از جمله جاذبه های تاریخی مقبره فردوسی مشهد را می توان
به شباهت شیوه مساخت آن به شیوه معماری هخامنشی و آر
باتوجه
باتوجه
باتوجه
انسان آنچنان موجودی است که نمی‌تواند عاشق امر «محدود» و «فانی» باشد، یعنی عاشق شیئی باشد که به زمان و مکان محدود است. انسان عاشق کمال مطلق است و عاشق هیچ چیز دیگری نیست، یعنی عاشق ذات حق است، عاشق خداست. همان کسی که منکر خداست، عاشق خداست. حتی منکرین خدا نمی‌دانند که در عمق فطرت خود عاشق کمال مطلق‌اند ولی راه را گم کرده‌اند، معشوق را گم کرده‌اند. محیی‌الدین عربی می‌گوید پیغمبران نیامده‌اند که عشق و عبادت خدا را به بندگان یاد بدهند، بلکه
آنچه در ادامه خواهید خواند روایتی پیرامون نماز و عبادت بر گرفته از کتاب «آداب الصلاه» امام راحل می باشد. توجه در این روایت بلاشک افق های روشنی پیش چشم حق جویان و اهل تفکر می گشاید:
« زهرى گوید:« همراه على بن الحسین علیهما السلام بر عبد الملک بن مروان وارد شدیم. چون چشم عبد الملک بر پیشانى آن جناب افتاد و اثر سجده را بر پیشانى آن حضرت دید اعجاب نموده گفت: اى ابا محمد،...
ادامه مطلب
رسته‌ام از کمال انسانیاز حروف قیل و قال انسانی از جهات بی‌ثبات زوالاز جنوب و از شمال انسانی چون که برجسته‌ام به قامت روحباک نیستم از رجال انسانی زحمت عمرها بسی بردمتا که شد پاک سال انسانی هر کسی ریسمان خود بافددر پی اتّصال انسانی من ولی غرّه‌ام به حالت خویشغرقه در ارتحال انسانی حلمیا چشم حال خود وا کنبسته کن چشم و چال انسانی
مبانی نظری و پیشینه پژوهش کمال گرایی
دید کلی :
مبانی نظری و پیشینه پژوهش کمال گرایی در 24 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc
توضیحات کامل :
مبانی نظری و پیشینه پژوهش کمال گرایی در 24 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

ویژگی های فایل
- 39 صفحه فارسی شامل مبانی نظری، پیشینه تحقیق و منابع (داخلی و خارجی)
- در قالب فایل ورد قابل ویرایش با استاندارد آکادمیک
- منبع نویسی شده به شیوه APA
- منابع بخش مبانی از 2015 به قبل و بخش پیشینه از 2014 به قبل
- شامل 19 صفحه متن و 5 صف
مقبره لنین در مسکو

مقبره لنین از جاذبه‌های ترسناکی است سالانه گردشگران بی‌شماری را به مسکو می‌کشاند.
در این آرامگاه جسد مومیایی شده لنین انتظار شما را می‌کشد. مقبره لنین در میدان سرخ، یکی از ترسناک‌ترین جاذبه‌های مسکو و شاید مشهورترین مومیایی مدرن در جهان باشد. ولادیمیر ایلیچ لنین در مقبره‌ای هرمی شکل از جنس گرانیت قرمز و سنگ لابرادوریت سیاه، مومیایی و در زمان فریز شده است. گردشگران با ورود به این سازه با مقبره‌ای سیاه و سرد مواجه خ
باربری تهران
باربری تهران با سالها تجربه در زمینه حمل و نقل بین شهری و درون شهری انواع بار و خرده و بار و اثاثیه و کالا و محصول شما را تهران به کمال شهر استان البرز منتقل می کند. حمل بار ارزانتر و با کیفیتتر را با باربری تهران تجربه کنید.
بهترین باربری کمال شهر تهران
مسجد
نصیر الملک یکی از زیباترین مسجدهای ایران که توسط میرزا حسن علی خان معروف به
نصیر الملک ساخته شده است. معمار این مسجد زیبا و بی نظیر حاج محمد حسن معمار بود. ساخت مسجد نصیرالملک
12 سال به طول انجامید. با گذشت 150سال از ساخت مسجد نصیرالملک هنوز
هم برای عبادت مردم مورد استفاده قرار می گیرد و زیبایی ها و جلوه منحصر به
فرد آن
با جلوه هایش دل از هر کسی می برد. مسجد نصیرالملک با کاشیکاری های زیبا و
رنگارنگش که بیشتر رنگ صورنتی در آن به کار برده شده ب
لواط ولید بن عبد الملک خلیفه غاصب اموی با برادرش!!!
به گزارش ابن کثیر دمشقی از علما و مورخین بزرگ اهل سنت عمری، وقتی سلیمان برادر ولید بن عبد الملک اموی جنازه او را دید گفت:
أشهد أنک کنت شروبا للخمر ماجنا فاسقا ولقد أرادنی على نفسی هذا الفاسق وأنا أخوه، لم یأنف من ذلک.
شهادت می‌دهم که تو بسیار شراب می‌خوردی و در پلیدی غوطه‌ور بودی؛ و این بدکار می‌خواست که با من عمل ناپسند انجام دهد با اینکه من برادر او هستم و از این کار هیچ بدش نمی‌آمد.
البدا
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی 
هنگامی روسها قبر تیمور را شکافتند ، اصلا توجهی به این نکردند که در نوشته های مقبره آمده : که هرکس قبر مرا بشکافد با جهانگیری بدتر از من روبرو شود. روسها مشغول مطالعه بودند که آدولف هیتلر با لشکر نازی به روسیه حمله کرد.
پروفسور گیرشمن که تاریخ ایران را نوشته ، در مقبره های جنوب که بسیار شبیه مصر است ، توجهی به نفرین نوشته شده بر روی دیواره ها نکرد. گویند عقیم شد و مقطوع انسل.
لوحی حاوی نفرین در قبر در آتن در ۲۴۰۰ سال
تقویم شیعه
بیست و پنجم شوال
شهادت امام صادق علیه السلام
امام صادق علیه السلام در سال ۱۴۸ هجری قمری در چنین روزی به شهادت رسید. در شهادت حضرت نیمه رجب و نیمه شوال را هم گفته‌اند. شهادت آن حضرت به سبب انگور زهر آلودی بود که منصور دوانیقی (لعنت الله علیه) به آن حضرت خورانید. مدت امامت آن حضرت ۳۴ سال و عمر شریفشان ۶۵ سال بود. دوران امامت آن حضرت همزمان با هفت نفر از زمامداران غاصب بود که عبارتند از: هشام بن عبد الملک، ولید بن یزید بن عبد الملک، یزید
فردا می آید- این بازی هم تمام می شود مثل همه بازی های دنیا - همه چیز آرام می شود گویی هرگز اتفاق نیافتاده بود -  این بازی برنده ای نداشت منتها یک بازنده داشت - تاریخ را که می نویسند بازنده ها را به سکوی افتخار هدایت نمی کنند، الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم
گلی خوشبوی در حمام روزی - رسید از دست محبوبی به دستم- گرفتم آن گل و کردم خمیری _ خمیری نرم و نیکو چون حریری- معطر بود و خوب و دلپذیری _ به او گفتم که مشکی یا عبیری_ که از بوی دلاویز تو مستم_ بگفتا من گلی ناچیز بودم - ولیکن مدتی با گل نشستم- گل اندر زیر پا گسترده پر کرد - مرا با همنشینی مفتخر کرد- چو عمرم مدتی با گل گذر کرد- کمال همنشین در من اثر کرد- وگرنه من همان خاکم که هستم
گلی خوشبوی در حمام روزی - رسید از دست محبوبی به دستم- گرفتم آن گل و کردم خمیری _ خمیری نرم و نیکو چون حریری- معطر بود و خوب و دلپذیری _ به او گفتم که مشکی یا عبیری_ که از بوی دلاویز تو مستم_ بگفتا من گلی ناچیز بودم - ولیکن مدتی با گل نشستم- گل اندر زیر پا گسترده پر کرد - مرا با همنشینی مفتخر کرد- چو عمرم مدتی با گل گذر کرد- کمال همنشین در من اثر کرد- وگرنه من همان خاکم که هستم
هوالرئوف الرحیم
صبح بعد نماز که خوابم نمی برد رضا برام حلیم خرید و صبحانه مفصل خوردیم. بعد نهار رو بار گذاشتم و تازه ساعت 9 بود فکر کنم که خوابیدم.
مامان و بابا رفتن بازار و با کوله باری از کار برای من برگشتن.
تا ساعت 5 و نیم رو پا بودم به مرغ پاک کردن و شستن و بسته بندی کردن و بعد وسایل پذیرایی از مهمون رو آماده کردن و دوش گرفت و در بین تمام اینها "کمال الملک" دیدن و در نهایت استراحت.
رضا رو فرستاده بودم ختم و حسابی که خستگیم در رفت اونم رسید و یک سا
اگر گذرتان به میدان بهارستان و خیابان دانشسرا افتاده باشد، حتما تابلوی راهنما با نوشته «به سمت باغ نگارستان» را دیده‌اید. این باغ‌ زیبا و چشم‌نواز در دل شهر تهران هر روز مشتاقان زیادی را به سوی خود فرا می‌خواند. باغ موزه نگارستان که از زمان فتحعلی‌شاه قاجار تا به امروز پابرجاست، در شمال میدان بهارستان قرار دارد و می‌توان با چند دقیقه قدم‌زدن به آن رسید. در ادامه این مقاله وب‌سایت اجاره آپارتمان مبله در تهران، گشتی در باغ و موزه نگارست
تنت قافست و جانت هست سیمرغ
ز سیمرغی تو محتاجی  به سی مرغ
حجاب کوه قافت آرد و بس
چو منعت می کند یک نیمه شو پس
بجز نامی ز جان نشنیده ای تو 
وجود جان خود تن دیده ای تو
همه عالم پر از آثار جان است
ولی جان از همه عالم نهانست
تو سیمرغی ولیکن در حجابی
تو خورشیدی ولیکن در نقابی
ز کوه قاف جسمانی گذر کن
بدار الملک روحانی سفر کن
تو مرغ آشیان آسمانی
چو بازان مانده دور از آشیانی
هر چیز که در جستن آنم، آنم
بله درست می‌گوید، من خودِ دردم، خود خواستن و نرسیدن، خودِ بیهودگی، دوستی امروز می‌گفت تمایل به پرفکت بودن باگ خلقته، راست می‌گفت چرا تا به حال توجه نکرده بودم که هرچه می‌کشم از این میل به پرفکت بودن است؟ چرا تا به حال هیچ قدمی برای تعادل در خودم بر نداشتم؟ چرا باید همه‌ی زندگی برای این باگ خلقت که کمال‌طلبی‌ست در رنج باشم؟ بس نیست ۳۵ سال که لااقل ۳۰ سالش را در این وضع گذراندم؟
بس است
مبانی نظری درمان کمال گرایی pdf

جهت مشاهده و دانلود فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید
دانلود مبانی نظری درمان کمال گرایی pdf

درمان کمال گرایی pdf : در روان‌شناسی، کمال‌گرایی یک ویژگی شخصیتی (en) است که خصوصیات آن، با تلاش فرد برای بی‌عیب‌و‌نقص بودن و تنظیم استانداردهایی برای بالاترین سطح ... همه آنچه که باید درباره «کمال گرایی» بدانید! به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، کمال گرایی؛ صفت برخی افراد ا
#امام_خمینی ره:
و الحاصل: اقلّ مراتب سعادت این است که انسان یک دوره فلسفه را بداند.
تقریرات فلسفه امام خمینی،ج۳،ص۴۷۲______________________________________
أقول:
کمال الانسانی فی الطور الالهی، کمال مطاوعت و معرفت را به همراه دارد که همان کمال سعادت انسانی است.قوله تعالی:((و ما خلقت الجنّ و الانس الا لیعبدون))؛ و عبادت(مطاوعت)فرع بر معرفت ایقانی(معرفت)است. معرفت به معنای علم حضوری به حقایق اشیاء میباشد، لذا حکمت متعالیه که در واقع ترجمه ی شهود عارف به مفهوم و
پیشاپیش از همکاری شما کمال تشکر را دارم
اقدام لازم مبذول نمایند. پیشاپیش از دستور مساعد جنابعالی کمال تشکر را دارم. با تشکر . ... پیشاپیش از بذل عنایت شما کمال تشکر و سپاس را دارم. ================ ..... قبلاً از همکاری شما سپاسگزاری میگردد. نام و نام خانوادگی.
سپاس از حسن توجه شما
تشکر آخر نامه اداری

نمونه نامه اداری تقدیر و تشکر
معلم و استاد گرامی
ادامه مطلب

این درس چه خواهم آموخت ؟
روز اول چالش رو با دو رویکرد میتونم توصیف کنمرویکرد عادلانه و کمال گرایانه از دیدگاه کمال گرایانه درواقع هیچ دست اوردی نداشتم چون حتی ابتدای روزم با نقص شروع شداز دیدگاه عادلانه چهارساعت تلاش کردم حتی با وجود نقص و ضربه های سنگینش.اشتباهم خیلی زیاد مربوط میشه به
زیاد خوابیدن
و استفاده زیاد از گوشی
و زود خسته شدن و
بیش از اندازه تفکرات کمالگرایانه داشتن!
در نگاه قرآنی، مراحل متعالی و برتری از کمال وجود دارد ، این مراتب از کمال با بهجت و سروری نامتناهی و بیکران همراه است ،  از طرفی انسان نیز موجودی است که شایسته این شادی و رضایت و خشنودی می‌باشد ، لذا انسان سعید که سرور و شادی همیشگی و مستمر دارد هرگز به شادی مقطعی و گذرا دلخوش نبوده و بسنده نمی‌کند.
ادامه مطلب
رهبر معظم انقلاب:
من بروجردی را از یاد نمی‌برم و هیچوقت فراموش نمی‌کنم. غالباً هر وقت که بحث شهدا پیش می آید، شهید بروجردی جلوی چشم من است.
آن چیزی که من از شهید بروجردی احساس کردم و یک احترام عمیقی از او در دل من بوجود آورد، این بود که دیدم این برادر با کمال متانت و با کمال نجابت به چیزی که فکر می‌کند مسئولیت و وظیفه است.

سردار شهید حاج ابراهیم همت:
بروجردی شناخته نشد. نه بر ملت ایران و نه بر تاریخ ما شناخته نشده است. تصور من این است که زمان ب
                                             اللهم احفظ هذالدعا من الطاعون
بسم الله الرحمن الرحیم

1= اللهم انت ربی لا شریک لک اصبحنا و اصبح الملک لله . اللهم انت ربی لا شریک لک امسینا و
امسی الملک لله

2= برای بخشش چهار هزار گناه بگو: اعددت  لکل هول لا اله الا الله و لکل هم و غم ماشاء الله لکل
نعمة الحمد الله ولکل رخاء الشکر لله و لکل اعجوبة سبحان الله ولکل ذنب استغفر الله ولکل مصیبة  انا
لله و انا الیه راجعون ولکل ضیق حسبی الله ولکل قضاء و
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
دم خروس یا قسم...کدام را باور کنم
الهیاری
بر رد نیابت عام آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
 استدلال می‌کند آنهم با توجه به اسناد و مدارک حدیث مورد وثوق شیعه
در حالی که 
درک صحیحی از قاعده نفی سبیل ندارد
در کمال حیرت میبینی که با آن همه ادعای فضل و کمال 
یک خواب را دلیل بر نیابت خود می آورد ...
....
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و الغلبه
دانلود سریال ایرانی حکایت های کمال با لینک مستقیم
Download Iranian Serial Hekayat Haye Kamal
دانلود سریال حکایت های کمال قدرت الله صلح میرزایی
قسمت نهم اضافه شد
منتشر کننده : سایت کافی میکس
ژانر : تاریخی , خانوادگی
سال انتشار : 1398
تعداد قسمت ها : 150 قسمت
کارگردان : قدرت الله صلح میرزایی
بازیگران : محمود پاک نیت, شهره لرستانی, میرطاهر مظلومی, نگار عابدی, فلور نظری, علی مسلمی, محمدرضا شیرخانلو, کاظم هژیرآزاد, شهرام عبدلی, سیروس میمنت, شهین تسلیمی
خلاصه داستان :
خب اینم از اولین پست اطلاعات عمومه میخوام در باره محل زندگیم یه خلاصه اطلاعاتی بهتون بدم
من در استان خراسان رضوی در تربت جام زندگی میکنم ..تربت جام یکی از شهر های مرزی خراسان رضوی وایران است 

استان خراسان رضوی پنجمین استان بزرگ کشور بوده و به خاطر وجود حرم مطهر امام رضا محبوبیت خاصی در بین مردم ایران داره .خراسان رضوی شامل ۲۸ شهرستان، ۷۰ بخش و ۱۶۴ دهستان است.
کلمه «خراسان» از دو قسمت «خور» به معنای خورشید و «آسان» به معنی آمدن تشکیل شده است:
علی بن حسین ع. میفرمود همانا شناسایی به . کمال دین مسلمان یعنی علامت کمال دینش ترک کردن  سخنی است که باو مربوط نیست  کسی مجادله و خویشتن داری و صبر و حسن خلق  35 پیغمبر ص فرمود شبیه ترین شما را بمن بشما خبر ندهم گفتندرا یا رسول الله فرمود نیکو خلق شما ونرم جانب ترین شما یعنی کسیکه مردم از ناحیه او ازار نونیکوترین شمانسبت ودوستارترین شمابرادران دینینش را    وصابرترین شما بر حق و خشم فرو برنده ترین شما و خوش گذشت ترین و انصاف دهنده ترین شما از خو
اگر دوستم داری تمام و کمال دوست بدار
نه زیر خطی از سایه‌ روشن
اگر دوستم داری سیاه و سفیدم را دوست بدار
و خاکستری و سبز و طلایی و درهم
روز دوستم بدار
شب دوستم بدار
و در بامداد با پنجره‌‌ای باز
اگر دوستم داری مرا تکه ‌تکه نکن
تمام و کمال دوستم بدار 
یا اصلا دوستم ندار...
| هوگو ماوریس کلاوس |
هتل های نزدیک مقبره ضریح امام هشتم شیعه ها مدام از پرطرفدارترین‌ها میباشند . هر وقت عزم فرمائید می توانید در بقاع باشید و به علاوه متحمل هزینه‌های جانبی نظیر هزینه رفت وآمد چهت نیل به راءس شهر نمی‌شوید .
ادامه مطلب

چهارشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۱، ۰۷:۱۳ ب.ظ
در کمال نا باوری وبلاگ را از دست کثیف هکر ِ زشت و سیاه ِ بد ادا درش آوردیم !دی:از جناب شیرازی مدیر بلاگفا کمال تشکر را دارم ....فقط مانده ام انگیزه ی هکر جان واقعن ازقفل شکانی  این خلوت کده ای که چیز با ارزشی برای دیگران درش پیدا نمی شود چه بوده ؟/؟ گرچه وبلاگ ها به باد داده ام ولی این تنها دارایی ِ حرف های دلم را که  به دور از نگاه های تیزبود  سخت بود از دستش بدهم .از دوستان پیگیر در این رابطه هم ممنونم
بسم الله الرحمن الرحیم
1. نماز های ماه رجب:جنگ با کافران در این ماه حرام است و رجب نام نهری در بهشت است که از

شیرسفید تر و از عسل شیرین تر است وهرکه در این ماه روزه بگیرد از آن نهر بنوشد

2.هرشب دو رکعت شامل حمد وسه بار کافرون ویک توحید بخواند و بعد بگوید: لا اله الا الله و حده لا
شریک له و له الملک و له الحمد یحیی و یمیت و هو حی لا یموت بیده الخیر و هو علی کل شی قدیر
والیه مصیر ولا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم و لا حول ولا قوة الا بالله اللهم
در بزرگ و مهر و موم شده،باز شد و محکم روی زمین افتاد. تمام منبت کاری های روی در،خرد شدند و از بین رفتند. باری دیگر،زیبایی از بین رفت و تاریکی پلید جایش را گرفت.
به محض اینکه پایش را داخل مقبره گذاشت،انرژی ضعیف درون انجا را حس کرد. انرژی ای قدرتمند که برخلاف جادوی اهرام مصر،رفته رفته ضعیف شده بود. اگر دقت میکردی میتوانستی هاله ای گذرا از نور را هم ببینی که سریع ناپدید میشد. اما او وقت اینجور کارهارا نداشت. نگاهش سرتاسر دیواره ی اصلی مقبره چرخید.
فصل 5
داشتم از ترس سکته میکردم این صدای آدرینا بود!! باور نمیکردم با هیجان توام با استرس رو کردم طرف ایلیا و گفتم:تو برو من زودی میام. ایلیا یه پوزخند زد و در رو بست و طرف مقبره رفت. چشمام رو بستم و خواستم تمرکز کنم که بلکه این صدا رو بشنوم که چیزی دستگیرم نشد دو سه دقیقه دیگه هم موندم و
ادامه مطلب
در بزرگ و مهر و موم شده،باز شد و محکم روی زمین افتاد. تمام منبت کاری های روی در،خرد شدند و از بین رفتند. باری دیگر،زیبایی از بین رفت و تاریکی پلید جایش را گرفت.
به محض اینکه پایش را داخل مقبره گذاشت،انرژی ضعیف درون انجا را حس کرد. انرژی ای قدرتمند که برخلاف جادوی اهرام مصر،رفته رفته ضعیف شده بود. اگر دقت میکردی میتوانستی هاله ای گذرا از نور را هم ببینی که سریع ناپدید میشد. اما او وقت اینجور کارهارا نداشت. نگاهش سرتاسر دیواره ی اصلی مقبره چرخید.
تا زمان امیر عضدالدوله دیلمی کسی از مقبره احمد ابن موسی
اطلاعی نداشت و آنچه روی قبر را پوشانده بود تل گلی بیش به نظر نمی‌رسید
که در اطراف آن، خانه‌های متعدد ساخته و مسکن اهالی بود. از جمله پیرزنی در
پایین آن تل، خانه‌ای گلی داشت و در هر شب جمعه، ثلث آخر شب می‌دید چراغی
در نهایت روشنایی در بالای تل خاک می‌درخشد و تا طلوع صبح روشن است، چند
شب جمعه مراقب می‌بود، روشنایی چراغ به همین کیفیت ادامه داشت با خود
اندیشید شاید در این مکان، مقبره
♦️ثروتمندزاده اى در کنار قبر پدرش نشسته 
بود و در کنار او فقیرزاده اى که او هم 
در کنار قبر پدرش بود.

ثروتمندزاده با فقیرزاده مناظره مى کرد
 و مى گفت: صندوق گور پدرم سنگى
 است و نوشته روى سنگ رنگین است. 

مقبره اش از سنگ مرمر فرش شده و در
 میان قبر، خشت فیروزه به کار رفته است، 
ولى قبر پدر تو از مقدارى خشت خام و 
مشتى خاک، درست شده، این کجا و آن کجا؟

فقیرزاده در پاسخ گفت: 
تا پدرت از زیر آن سنگ هاى سنگین 
بجنبد، پدر من به بهشت رسیده 

سعدی
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
إن استرشدْتَ أُرشدت، وإن طلبت وجدت
ای شیعه ما اگر خواستار رشد و کمال معنوی باشی هدایت می‌شوی، و اگر طلب کنی می‌یابی.
منابع:کمال الدین و تمام النعمة / ج 2 / 509 / 45 باب ذکر التوقیعات الواردة عن القائم ع ..... ص : 482بحار الأن
این شخص کمال سرابندی اهل سیستان و بلوچستان است. او ۱۸ دکترا و ۳ پروفوسورا در رشته های ریاضی، رادار و الکترونیک دارد. در جهان هر کس بخواهد در این سه رشته پروفوسورا بگیرد، او باید تایید کند. وی اولین مخترع هواپیمای رادار گریز بدون سرنشین است. کمال سرابندی استاد دانشگاه میشیگان شیکاگو، مشاور ناسا و رییس بزرگترین آزمایشگاه جهان است.

میرزا فرخ خان غفاری، نام‌بُردار به امین‌الدوله و سپس امین‌الملک،
پسر میرزا محمدمهدی غفاری کاشی، از رجال پرآوازه حکومتی در نیمه نخست حکم‌رانی
دودمان قاجار بر ایران به شمار می‌آید. وی در جوانی به دربار فتحعلی‌ شاه وارد شد
و در سال ۱۲۳۹ قمری به رتبه سرهنگی رسید. او سپس در جایگاه صندوق‌داری در
دربار محمدشاه قاجار، سپس حکم‌رانی اصفهان، گیلان و کاشان در دوره‌های گوناگون به
حضور خود در منص
حضرت صادق ع فرمود مردی خدمت رسولخدا. . دص امده عرضکرد  پیغمبر خدا قرض ووسوسه در دل بر من غالب گشته دستوری برای رفع هر دو بمن بدهید پس پیغمبر ص باو فرمود بگو توکلت علی الحی الذی لا یموت  الحمد لله لم یتخذ صاحبه ولا ولدا ولم یکن له شریک فی الملک ولم بکن ه من الذل وکبره تکبیرا حضرت ع فرمود مدتی بر این جریان گذشت پس. روزی ان مرد بر پیغمبر ص.گذرکرد انحضرت صدای اوزدو فرمود چه کردی عرض کرد ای رسولخدا انچه بمن فرمودی بدان ادامهدادم و خدا دین مرا ادا کرد
آیا من به کمال گرایی مبتلا شدم ؟ کمال گرایی من
رو حرکت میدهد یا متوقف میکند؟ این که در زندگی خود سعی کنید که کار خود را به
درستی انجام دهید چیز درستی است و میتواند شمارا به موفقیت برساند و به هیچ شکل
شما را در شروع مسیر رها نمیکند اما این تا زمانیست که مبتلا به مشکل کمال گرایی
نشده باشید . اما از کجا میفهمید که فقط در حال تلاش به بهترین شکل هستید یا در
چرخه کمال گرایی گیر کرده اید ؟ اصلا کمال گرایی چیست و آیا به من آسیب میزند؟ یا
باعث رشد من میشود
ضرورت تشکیل حکومتعلامه طباطبایی : ایشان ذیل آیه «قل اللهم مالک الملک ...» می فرمایند: « قرآن کریم تشکیل حکومت را امری ضروری می داند و اندیشه سیاسی خویش را در عالی ترین شکل ممکن مطرح نموده است،یعنی در نهایت جهان داری صالحان و دولت کریمه اسلامی را دولت آرمانی و نهایی اسلام می داند.
    ( ١٣٧١،ج٣، ص١٢٨ ) . طباطبایی، المیزان،(٢٠ جلدی)، قم، اسماعیلیان، ١٣٧١ ش

امروز فیلمای ساخت 2018 رو دیدم و یه نکته یا بهتر بگم یه پیشرفتی تو فیلما دیدم فیلما واقع بینانه تر شدن فیلمای که دیدم ارزش معرفی ندارن ولی چشمگیر ترینشون یه فیلم ترسناک بود با این مفهوم جلو میرفت که روحی به نام بریان در تعقیب یه دختریه که اونو بکشه که روح دوس دخترش که میگفتن بریان کشته بره تو اون دختر ولی خب تهش یهو ماجرای داستان عوض شد و نشون دادن که بریان روح بدی نیست اصن هیچ روحی بد نیست بلکه یه ادم زنده به خاطر زنده شدن دوباره دخترش داره اینک
آدمای کمال گرا همیشه دنبال تغییرات بزرگن که بتونن از نو شروع کنن یا دنبال تغییرات بزرگ ایجاد کردن که فکر کنن مفیدن. ولی مساله اینه همین تغییرات بزرگ نهایتا با کارای کوچیک انجام میشه... این همونجاییه که کمال گراها دچار اشتباه میشن... اونا معنای کار کوچیک رو نمیفهمن و نمیدونن تاثیرش چقدر زیاده... تهش میشن اهمال کار... راهش اینه که خودمون رو با تغییرات کوچیک راضی نگه داریم و اسنمرار داشته باشیم روشون تا کم کم تغییرات بزرگ سر و کله شون پیدا بشه.
تور کلات نادری و آبشار قره سو تا دره شمخال | 29 مرداد

نام تور: تور 3.5 روزه  VIP تور کلات نادری و آبشار قره سو تا دره شمخال | 29 مردادوسیله نقلیه: وسیله نقلیه: اتوبوس VIP

اقامت: بوم گردی جاده ابریشم بینالود , بوم گردی ارگ رادکانتاریخ اجرا:29 مرداد 1398ساعت حرکت:  18:00ساعت بازگشت در تهران: 24:00محل حرکت رفت و بازگشت:میدان آرژانتین - خ احمد قصیر - نرسیده به خ 16 - رو به روی بانک توسعه صادراتسهم ماهبان تور کلا 5 وعده غذایی : 3 صبحانه ، 0 نهار ، 2 شام
خدمات: بیمه تور
یه جاهایی هم هستند که در و دیواراش تو روز قیامت یقه ام رو میگیرن و میگن: عزیزم وقتی تو همافر دور دور میکردی وقتی تو بالکن لاله پارک نفس عمیق میکشیدی و با بادی که با شالت بازی میکرد بازی میکردی چرا یادم نمیافتادی هان؟! معرفی میکنم و اونجا جایی نیست جز سیدحمزه و مقبره الشعرا. اینکه ساعت 8:30 صبح بکوبی بری اونجا یعنی...
مقبره مادرسلیمان یا مقبره کوروش کبیر

بنایی سنگی و زیگورات‌مانند در محوطه هخامنشی
مشهد مادرسلیمان (پاسارگاد احتمالی) که اخیراً به کورش منسوب شده.

با توجه به کشته شدن کورش در فاصله‌ای دور
و در حین حمله به سرزمین  ماساژت‌ها (یعنی
شرق دریای خزر: ترکمنستان و ازبکستان و ...)، امکان دفن او در این محل یا هر محل دیگری
در این منطقه بعید و ناممکن به نظر می‌رسد.

نام مقبره یا قبر مادرسلیمان، نام مشهوری
است که از دیرباز و دست کم از زمان ابن‌بلخی در س
در آن مسجد مؤمنینی هستند که میل دارند از پلیدی گناهان و آلودگی‌های ظاهر و
باطن پاک شوند و خداوند این‌چنین افراد پاکیزه ای را دوست می‌دارد و لذا تو
باید در میان چنین افرادی باشی. (توبه: 108)
آدم وقتی وارد جلسه اخلاق می‌شود تجمع چنین افرادی- که با انگیزه خوب‌تر شدن آمده‌اند - را حس می‌کند.
نزدیکِ مرگ به عبد الملک مروان گفتند که 84 ساله هستى، الان حالت چطور است؟
گفت:
الان معناى این آیه قرآن را که مى‏فرماید :
« وَلَقَدْ جِئْتُمُونَا فُرَادَى »
و [ لحظه ورود به جهان دیگر به آنان خطاب مى‏شود : ] همان‏گونه که شما را نخستین بار [ در رحم مادر تنها و دست خالى از همه چیز ] آفریدیم .
خوب درک مى‏کنم. الان برایم روشن شد که تمام این جاه و جلالى که در اختیار ما بود، خیال بود و خیال بود و خیال.
دوست داشتم به جاى این که شاه این مملکت باشم، دو عدد گوسف
گیاه شاتره که از آن با نام های بقلة الملک، شاه ترج و پیت پاپارا در کتب طب سنتی مذکور ، گیاهی است علفی، یکساله با ارتفاع تا 80 سانتیمتر و از تیره شاه ترگان که در طب سنتی ایرانی از آن بیش تر در درمان بیماری های کبدی استفاده می شده است. لکن بعضی خواص دیگر این گیاه عبارتند از خاصیت صفرابر، اشتها اور و تصفیه کنده خون، همچنین شاتره مملو از انواع ویتامین ها میباشد .

خواص عرق شاتره:عرق شاتره هم دارای خواص زیادی برای سلامتی انسانها میباشد. عرق شاتره از
در آن مسجد مؤمنینی هستند که میل دارند از پلیدی گناهان و آلودگی‌های ظاهر و
باطن پاک شوند و خداوند این‌چنین افراد پاکیزه ای را دوست می‌دارد و لذا تو
باید در میان چنین افرادی باشی. (توبه: 108)
وقتی وارد جلسه اخلاق می‌شوی تجمع چنین افرادی را زیاد می‌بینی؛ که با انگیزه خوب‌تر شدن آمده‌اند.
مولوی:
«راست می‌گوید همه نسبت به حقّ نیک است و به کمال است؛ امّا نسبت به ما نى. زنا و پاکى و بى‏نمازى و نماز و کفر و اسلام و شرک و توحید، جمله به حقّ نیک است؛ امّا نسبت به ما زنى‏ و دزدى و کفر و شرک بد است و توحید و نماز و خیرات نسبت به ما نیک است؛ امّا نسبت به حقّ جمله نیک است. چنان‌که پادشاهى در ملک او زندان و دار و خلعت و مال و املاک و حشم و سور و شادى و طبل و علم باشد؛ امّا نسبت به پادشاه جمله نیک است، چنان‏که خلعت، کمالِ ملک اوست و دار و کشتن و
هر ساله حدود ۲۰ میلیون زائر به قصد زیارت امام هشتم شیعه ها وارد شهر مشهد مقدس میگردند . درصورتی که دوران زمان متعددی است که به مقبره امام رضا ( ع ) مشرف نشده‌اید بی تردید متعجب خواهید شد , چون تغییرات اکثری در بقعه انجام یافته و وسعت آن نسبت به سال‌های قبلی یک‌سری برابر شده‌است . احتمال دارد همگی شما اطلاعاتی اگرچه کم در رابطه بقاع امام رضا ( ع ) دارید , ولی آیا می‌دانستید تاریخچه‌ای جالب در دل این مقبره آرامش‌بخش
عرضم به خدمتتان که دیشب بالاخره پس از روزها اینترنتمان وصل شد. خدا ما را از اینترنت ملی بی ارزش حفظ نماید. همگی بلند بگویید آمین. باشد که از بالای سر یکیمان مرغ آمین در حال رد شدن باشد.
 صبح با تکه ای از آهنگ حجت از خواب بیدار گشتیم، ناخوداگاهمان شنگول است و هنوز دست بردار نیست. حجت همچنان در پس زمینه مغزمان می خواند : «پر کن از هوایت قفسم را»...  احتمال شورش و آشوب در مغز مبارک می رود.  
روایت است که:«الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم: حکومت م
معماری روم به لحاظ بین‌المللی مشهور است، رومیان به سازه‌های بزرگ علاقه دارند و ساختارهای آن‌ها بسیار سنگین بودند. (اتروسکان)ها پس از (اتروسکان)ها یکی از مراکز مهم تمدن روم در شبه‌جزیره ایتالیا بودند. یک نمونه از این معماری که به راحتی در دسترس دریای مدیترانه قرار دارد، یک مقبره سنگی است که از قرن سوم پیش از میلاد ساخته شده‌است. این مقبره در منطقه‌ای به نام Jerutri، کشوری که به نام رم شناخته می‌شود، یک کشور جدید بر روی رودخانه تیبر ایجاد شده
خانه و موزهٔ مقدم عمارتی تاریخی مربوط به اواخر دورهٔ قاجار در تهران است که منزل مسکونی خاندان احتساب‌الملک و مقدم‌ها بود و اکنون موزه اشیای تاریخی است.

خانه موزه مقدم در گذشته
موزه و خانهٔ مقدم در آغاز، عمارتی بزرگ و مجلل و محل سکونت خاندان محمدتقی خان احتساب‌الملک از صاحب‌منصبان مشهور دربار قاجاریان و رئیس ادارهٔ احتسابیهٔ تهران و وزیر مختار ایران در برن سوئیس، بوده که بعدها در اختیار فرزندش، محسن مقدم، استاد باستان‌شناسی دانشگاه

ای همه خانه نشینانتاب بیاورید زندگی را هنوز!
رنج انقلاب و جنگ و هزاران بی درمان درد دیگر را از سر گذرانده اید،کنار ما هست هنوز موسیقی نگاهتانآنگاه که شقایق بهاری می روید از کناره مقبره کوروش!
چکه نمی کنند دردها از زخم های کهنهاین امتداد یک رنج عظیم است، در قرنطینه تنهایی

با رویش هر دردبهانه ایی به دست کفتار ها می دهیمتا افق های سبز باغ را به خاکستر تریاک بفروشند...
تاب بیاورید،اختلاس نخواهد کرد کسی آمدن بهار رااگرچه دور است منزل خورشید،
در کمال وقار و زیباییحاج قاسم، شدی تماشاییپدر کفر را درآوردیبا ولای علی به تنهاییمالک اشترِ سپاه ولیای که چون ذوالفقار مولاییخون و یادت همیشه جاوید استتا ابد در قلوب شیداییسخت ما انتقام می گیریماز حسودان کورِ دنیاییمی رسد روز مرگ اسرائیلمی رسد لحظه ی صف آراییمثل قاسم تنت شده خونیهمچنان اکبر ارباً ارباییدست هایت بریده شد آریمثل عباس، مثل سقاییبدنت سوخته میان شرراین هم از داغ های زهراییدور از میهنی شبیه حسینشرحی از آیه ی فَدَیناییخوب شد
هنگامی روسها قبر تیمور را شکافتند ، اصلا توجهی به این نکردند که در نوشته های مقبره آمده : که هرکس قبر مرا بشکافد با جهانگیری بدتر از من روبرو شود. روسها مشغول مطالعه بودند که آدولف هیتلر با لشکر نازی به روسیه حمله کرد.

پروفسور گیرشمن که تاریخ ایران را نوشته ، در مقبره های جنوب که بسیار شبیه مصر است ، توجهی به نفرین نوشته شده بر روی دیواره ها نکرد. گویند عقیم شد و مقطوع انسل.
آلفرد نوبل 
آلفرد نوبل نظامی کهنه کار

آلفرد نوبل 
آلفرد نوبل نظامی کهنه کار

عاشقانه‌ای پر فراز و نشیب از دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی استانبول!آخرین کتاب تابستون ۹۸.در ابتدای داستان نمی‌تونستم شخصیت کمال رو درک کنم، این‌که چجوری هم نمی‌خواست افسون رو از دست بده و هم می‌خواست با سیبل نامزد کنه! اما خب به مرور که پیش رفتم روال داستان دستم اومد و از طرفی خوشم اومد که نویسنده خیلی درمورد مردا فانتزی فکر نکرده و یه شخصیت واقعی و نزدیک به واقعیت رو به تصویر کشیده و زمان و جدایی رو عاملی گذشته برای عاشق تر شدن کمال. یعنی هر چ
کمال آل احمد گل بی آب
Download New Music Kamal Al Ahmad – Gole Bi Ab
دانلود آهنگ گل بی آب  به همراه متن آهنگ
 رســـانــه ویک موزیک 
با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین
با کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ بهمراه پخش آنلاین و متن آهنگ
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …
ادامه مطلب
کمال آل احمد گل بی آب
Download New Music Kamal Al Ahmad – Gole Bi Ab
دانلود آهنگ گل بی آب  به همراه متن آهنگ
 رســـانــه ویک موزیک 
با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین
با کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ بهمراه پخش آنلاین و متن آهنگ
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …
ادامه مطلب
شیراز مرکز استان فارس، یکی از بهترین و زیبا ترین شهرهای تاریخی ایران است. بیشتر جاهای دیدنی شیراز باغ ها و آثارتاریخی هستند. شیراز از زمان های قدیم مورد توجه بوده است و پایتخت حکومت بسیاری از شاه های ایران بوده است. در کنار این آثار تاریخی مکان های مذهبی بسیاری نیز در این شهر واقع شده است. حرم شاهچراغ و مسجد وکیل دوتا از بهترین و پربازدید ترین جاهای دیدنی شیراز است که هر ساله مسافران زیادی برای بازدید از آن ها به شیراز سفر می کنند. در این مقال
#حدیث_مهدوی
کلام امام زمان(عج)
إن استرشدْتَ أُرشدت، وإن طلبت وجدت
ای شیعه ما 
اگر خواستار رشد و کمال معنوی باشی هدایت می‌شوی، و اگر طلب کنی می‌یابی.
منابع:کمال الدین و تمام النعمة / ج 2 / 509 / 45 باب ذکر التوقیعات الواردة عن القائم ع ..... ص : 482بحار الأنوار (ط - بیروت) / ج 51 / 339 / باب 15 ما ظهر من معجزاته صلوات الله علیه و فیه بعض أحواله و أحوال سفرائه ..... ص : 293
سیاه قلم «charcoal art» امرورزه جایگاه ویژه ای در بین هنرمندان و طراحان و دوستداران هنر نقاشی دارد. سیاه قلم نوعی نقاشی است که در آن فقط از قلم و مرکب سیاه، ذغال یا مداد کار استفاده می شود و فاقد رنگ آمیزی با رنگ های دیگر است. به طور خاص سیاه قلم به مفهوم کاربرد زغال یا مداد زغالی برای کشیدن طرح و به ویژه چهره است. در نقاشی سیاه قلم تکنیک های مختلفی وجود دارد، مهمترین تکنیک های سیاه قلم عبارت هستند از:

هاشور زنی (hatching)

سایش (Rubbing)

محو کردن (blending)

پاک
این پست یک اعتراف نامه است:) من یک کمال گرا هستم، از نوع منفی نه مثبت! از آن نوعی که آدم را به اجتناب و اهمال کاری سوق می دهد. از آن آدمهایی که خودشان را صفر و یکی می بینند و مدام در حال سرزنش خودشان هستند.
البته بهتر است بگویم یک کمال گرای درحال درمان هستم.
در مراحل انجام پایان نامه ام به شدت از این موضوع ضربه خوردم و درنتیجه اضطراب های شدیدی را تجربه کردم. انتخاب موضوع و استادم یک سال طول کشید، پروپوزال دادنم یک سال، و این یک سالی هم که پایان نام
حفره یابهر نوع دستگاه فلزیاب برای اهداف خاصی طراحی و تولید می شود و یکی از این زمینه ها حفره یابی می باشد. دستگاه های حفره یاب  یکی از پرکاربردترین دستگاهها در گنج یابی و دفینه یابی هستند. سیستم های حفره یاب به دو دسته حفره یاب های بوقی و حفره یاب تصویری تقسیم بندی میشوند. بر کسی پوشیده نیست که حفره یاب تصویری دارای مزایای بسیار بیشتری نسبت به مدل های ساده میباشد.کاوشگران از این نوع دستگاه برای حفره های زیر زمینی ، اتاقک ها ، راهرو ها و … است
خلفای دوران امام صادق(علیه السلام) 
حیات امام صادق(علیه السلام)، با خلافت ده خلیفه آخر بنی امیه از جمله عمر بن عبدالعزیز و هشام بن عبدالملک و دو خلیفه نخست عباسی، سَفّاح و منصور دوانیقی هم‌زمان بود. او در سفر امام باقر(علیه السلام) به شام که به درخواست هشام بن عبد الملک صورت گرفت، همراه
ادامه مطلب
خلفای دوران امام صادق(علیه السلام) 
حیات امام صادق(علیه السلام)، با خلافت ده خلیفه آخر بنی امیه از جمله عمر بن عبدالعزیز و هشام بن عبدالملک و دو خلیفه نخست عباسی، سَفّاح و منصور دوانیقی هم‌زمان بود. او در سفر امام باقر(علیه السلام) به شام که به درخواست هشام بن عبد الملک صورت گرفت، همراه
ادامه مطلب
معرفی کتاب صوتی چشم‌هایش
کتاب صوتی چشم‌هایش معروف‌ترین اثر بزرگ علوی یکی از جریان‌سازترین و تاثیر‌گذارترین رمان‌های ایرانی است که با صدای گویا و دل‌نشین آرمان سلطان زاده روایت شده است.
رمان چشم‌هایش برای نخستین بار در سال ۱۳۵۷ خورشیدی منتشر شد و باعث شد که علوی به یکباره در بین نویسندگان معاصر نامدار و زبانزد شود. از همان سطر آغازین رمان نویسنده سعی دارد ما را با فضای سیاسی زمان خود آشنا سازد و به خواننده بفهماند که با رمانی با زمین
من فکر میکنم همه ما یسری نقاط تاریک القایی تو شخصیتمون داریم! که این القا گاهی از طرف خودمونه ، گاهی ریشه در اتفاقات کودکی داره! دقت کنید منظورم از کودکی سن خاصی نیست، هر دوره‌ای که به آدما اجازه تحلیل تمام و کمال خودت رو میدی و عجیب اینکه بی چون و چرا میپذیریشون! ... مثلا شاید فکر کنیم به اندازه کافی زیبا نیستیم یا هوش سرشاری نداریم! یا هر چیز دیگه‌ای که تو وجود آدمای کمال گرا این نقاط بیشتره، هر چی زمان میگذره ممکنه به دلایلی مثل داشتن اهداف

مقبره مادرسلیمان یا مقبره کوروش کبیر

بنایی سنگی و زیگورات‌مانند در محوطه هخامنشی مشهد مادرسلیمان (پاسارگاد احتمالی) که اخیراً به کورش منسوب شده.

با توجه به کشته شدن کورش در فاصله‌ای دور و در حین حمله به سرزمین  ماساژت‌ها (یعنی شرق دریای خزر: ترکمنستان و ازبکستان و ...)، امکان دفن او در این محل یا هر محل دیگری در این منطقه بعید و ناممکن به نظر می‌رسد.

نام مقبره یا قبر مادرسلیمان، نام مشهوری است که از دیرباز و دست کم از زمان
بسم الله

جوانی به رنگ رسول (صلی الله علیه وآله) اوج کمال تو را در قامت سروگون و خُلق رسول گونه‌ات باید جست. آنگاه که بین «صورت» و «سیرت» و زیبایی «جسم» و «روح» جمع کردی، و جوانی شدی در حد کمال:جمع صورت با چنین معنی ژرفنیست ممکن جز ز سلطانی شگرف مولوی
ادامه مطلب
جاهای دیدنی یزد بسیار زیاد محدود به جاذبه های تاریخی نمی شود.یزد یکی از شهر های قدیمی ایران است که در کنار جاذبه های تاریخی، جاهای دیدنی مذهبی بسیاری دارد. از جاهای دیدنی مذهبی یزد می توان به مقبره شیخ خلیل الله ثانی، منزلگاه امام رضا(ع)، امامزاده محمد بن عبیدالله اشاره کرد. اگر قصد سفر به یزد را دارید برنامه خود را محدود به آثار تاریخی نکنید و به جاهای دیدنی یزد نیز سر بزنید.
مسجد امام حسن مجتبی
این مسجد نیز که به مسجد سرچم نیز معروف است در خی
جاهای دیدنی یزد بسیار زیاد محدود به جاذبه های تاریخی نمی شود.یزد یکی از شهر های قدیمی ایران است که در کنار جاذبه های تاریخی، جاهای دیدنی مذهبی بسیاری دارد. از جاهای دیدنی مذهبی یزد می توان به مقبره شیخ خلیل الله ثانی، منزلگاه امام رضا(ع)، امامزاده محمد بن عبیدالله اشاره کرد. اگر قصد سفر به یزد را دارید برنامه خود را محدود به آثار تاریخی نکنید و به جاهای دیدنی یزد نیز سر بزنید.
مسجد امام حسن مجتبی
این مسجد نیز که به مسجد سرچم نیز معروف است در خی
کوروش بزرگ پادشاه دوم هخامنشی ملقب به کوروش کبیر است، که آرامگاه وی بنایی بی‌پیرایه ولی با معماری منحصربه‌فرد، در فاصله حدود یک کیلومتری جنوب غربی کاخ‌های پاسارگاد است، وقتی از جاده به خرابه های پاسارگاد نزدیک می شویم، اولین اثر مهمی که از شهر و پایتخت قدیم پادشاهان هخامنشی جلب توجه می کند آرامگاه کوروش است. این آرامگاه در مغرب دهکده ی سلیمان واقع شده که سقف آن به صورت شیروانی یا بام دو پشته ای به وسیله سنگهای تراشیده شده چهار گوش پوشیده
"وقتی به مهر سجده کنی، میشی بت پرست. اما وقتی روی مهر سجده کنی، اون هم برای خدا، میشی یکتاپرست. خاک، نشانه ی خاکساری ما در برابر خداست. بنده ی خدا پنج وعده در شبانه روز، پیشونی روی خاک میذاره تا در کمال خضوع، به خدا سجده کنه و بگه خاک کجا و پروردگار افلاک کجا. ما روی مهر به خدای آفریننده ی خاک و افلاک سجده می کنیم... در کمال خضوع و خاکساری!"
+ چایت را من شیرین می کنم - زهرا بلند دوست

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها